Czy faktycznie outsourcing it się nam opłaca?

Sporo się mówi, że akurat koszty pracy są w Polsce nieduże. Być może norweskim albo angielskim przedsiębiorstwom faktycznie zatrudnianie Polaków mocno się może opłacić, jest niejako sporą oszczędnością kasy.

Jednak już jeśli w rachubę wchodzi zwykły przedsiębiorca w Polsce, jest o wiele ciężej. Zwłaszcza, że różnica między płacą netto, a brutto jest spora. Należy również dodać, iż koszty mające związek z amortyzacją pracownika także są bardzo dużym wydatkiem, no zależy dla kogo.

I z tego powodu czymś piekielnie istotnym jest to, aby chcąc działać efektywnie na krajowym rynku, spróbować nieco uciąć koszty. Oczywiście w żadnym razie nie można robić tego no tak jakby po trupach, bo to nieodpowiednie! Weźmy zwłaszcza usługi outsourcingowe – dzięki outsourcingowi wiele polskich firm tak naprawdę może bezproblemowo sobie działać. Nierzadko jest tak, że to właśnie krajowefirmy świadczą usługi outsourcingowe – choćby dla Niemców. Jednak skupmy się na typowych biznesmenach, którzy chcą najzwyczajniej trochę zaoszczędzić. Zastanówmy się czy faktycznie we wszystkich przypadkach potrzebny jest informatyk na etat.

Być może lepszą alternatywą jest outsourcing usług it? Gdy będziemy potrzebowali wizyty jednego z informatyków, szybko dojedzie do nas. To nic mocno skomplikowanego w realizacji. Wzrasta zapotrzebowanie na outsourcing, w sumie tylko biznesmeni działający w branży outsourcingowej są takimi ludźmi, którzy nie mogą narzekać na szybko wzrastające koszty pracy. Im wyższe koszty dotyczące zatrudnienia, tym lepiej.

Często przedsiębiorcy sądzą, że skoro nie będą mieć informatyka na etacie, tak jakby w automatyczny sposób będą skazani na ciągłe problemy. Wiadomo: awaria drukarki, laptopa, problemy z prawidłowym działaniem oprogramowania bądź sieci ip – to wszystko faktycznie nie powinno za długo czekać na ogarnięcie. Jednak jak to już zostało napisane, ciężko założyć, że grozi nam bardzo długie czekanie na pomoc.