Krótka charakterystyka najpopularniejszych wersji procesorów firmy Intel z serii I3.

Podczas kupna komputera jedną z ważniejszych decyzji będzie wybranie procesora. Obecnie w urządzenia stacjonarnych panują wyroby Intela, zwłaszcza z rodziny I.

intel core i3-4000m

Autor: dr_zoidberg
Źródło: http://www.flickr.com

Najsłabszym członkiem tej grupy są modele z serii I3, co nie oznacza bynajmniej, że nie będą się nadawać do licznych zastosowań.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego zagadnienia i czytaj dalej hardware in the loop o tym, co bardzo Cię zajmuje.

Jest wręcz odwrotnie, przy biurowych komputerach w zupełności do wygodnej pracy powinien wystarczyć intel core i3-3220, jeżeli się go wzmocni odpowiednią pamięcią i pojemnym dyskiem to spokojnie uciągnie każdą aplikację biurową. Bardzo dobrze w tej roli będą się również sprawdzać procesory intel core i3-4130. Z kolei one mają zintegrowaną wydajną grafikę Intel HD 4400, więc poradzą sobie również nawet wtedy, gdy właściciel sprzętu będzie chciał zagrać w jakieś nowsze gry.

Zupełnie inną wydajność będzie miał procesor intel core i3 550- intel core i3-3220. Co prawda ma on jedynie dwa rdzenie, ale dzięki technologii Hyper-Threading, w którą go wyposażono, przez system widziany będzie jako jednostka czteroprocesorowa. Intel wyposażył ten procesor w bardzo szybkie taktowanie i wydajną kartę graficzną, dzięki czemu swoją wydajnością prześciga słabsze procesory z serii I5. Bardzo dobrze sobie radzi z obsługiwaniem filmów Full HD, dzięki czemu można go bez obaw używać w multimedialnych konfiguracjach.
fotogram - procesor

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o układzie intel core i3-4000m, ceneo.pl jakiego się używa w komputerach przenośnych. Tu również Intel wykonał dobrą robotę, dając konfigurację porównywalną z procesorami I5 za dużo niższą cenę.