Każdy komputer potrzebuje oryginalnego oprogramowania — w szczególności takie, które są używane w pracy

W naszym kraju mamy taką ustawę, że każdy laptop, który bywa używany w biurach, powinien mieć oryginalny program.
Zapewne wszyscy możemy przypomnieć sobie skandal oraz ośmieszenia, na jakie wystawiona została policja, kiedy pewnego dnia okazało się, że pracują oni na lewym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie pośród Polaków, a sami nie popisali się zbytnio przykładem. W obecnych czasach tego typu działania są już dosyć rzadkie. Wszystkie przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że komputery, które znajdują się w obiekcie i używane są przez osoby tam zatrudnione, muszą posiadać oryginalne oprogramowanie, ale także legalny system antywirusowy. To szalenie ważne. Musimy przechowywać na to fakturę i w razie kontroli udowodnić, że wszystko jest w porządku. Jeśli bierzemy portal firmowy za jednym razem do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset laptopów, to rzecz jasna możemy liczyć na rabat. Będziemy potraktowani niczym najlepsi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, aby przeprowadzić szkolenie z ich systemu. Będzie to na pewno dość użyteczne, ponieważ badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszelkich możliwości, które zapewnia dany program, gdyż po prostu o nich nie wiemy. Takiego rodzaju szkolenie może być również wykonane zdalnie.

Taka forma jest dzisiaj bardziej popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Kupując oprogramowania na laptopy firmowe, nie zapominajmy o tym, że musimy dostać też gwarancję.