Ile mogą zarabiać w naszym kraju tacy specjaliści jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce są w stanie zarabiać rzeczywiście wiele. Ich przeciętna wypłata może wynieść czasem 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście wiele zmiennych, od których zależna jest ostateczna wielkość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 zł brutto, zaś ten, który prowadzi swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakie technologie są obecnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 000 zł) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy pracy bardzo atrakcyjną alternatywą od dużej ilości lat jest j. Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę i trochę ponad 14000 złotych netto w przypadku B2B). Pensje brutto według technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 i PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista pobiera inne sumy w wypadku postaci współpracy, tzn.

Jeśli zainteresował Cię nasz artykuł, to przejdź na adres www (http://www.all-secure.pl/monitoring-gdansk.html) i pod nim odkryjesz znacznie więcej skrupulatnych treści.

zarabia trochę mniejsze kwoty w przypadku pracy zdalnej i jego pensje odróżniają się od poziomu zaawansowania. W obu przypadkach odmienność to kilka tys. zł na miesiąc. Jeśli chodzi o to, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są niezwykle potrzebni w dzisiejszym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z tego, że obecnie utrzymuje się ogólne przekonanie, jako by nauka była ciężka i długotrwała.

To fakt, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na tym stanowisku, przy czym osoby zainteresowane mogą korzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne serwisy internetowe. W trakcie tego typu bootcampu przygotowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.