W jaki sposób opakować paczkę dla kuriera?

Dzięki zastosowaniu naszych wskazówek możesz mieć pewność, iż wysłane przez Ciebie przesyłki dojdą sprawnie jak też w stanie nienaruszonym do określonego miejsca.
Pamiętaj – za poprawne spakowanie przesyłki do przewozu zawsze odpowiada nadawca.

Obudowa

Autor: Smailo
Źródło: Smailo
Purmo TempCo VT umożliwia sterowanie grzejnikiem i ogrzewaniem podłogowym

Autor: Purmo
Źródło: Purmo

Najpierw powinieneś upewnić się, iż karton jest dość obszerny, ażeby pomieścić cały bagaż. Treść pakunku nie powinna stykać się wprost ze ściankami opakowania. Towar o kształtach nieregularnych powinien zostać na dodatek chroniony należytym wypełnieniem. Po zapakowaniu nasza paczka musi posiadać regularny kształt – z opakowania nie powinna wystawać zawartość naszej paczki. Kiedy w karton jest większy aniżeli zawartość, i nie wykorzystasz wypełnienia, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że rzeczy umieszczone w paczce z ulegną uszkodzeniu.
szkło

Autor: Philips PicoPix
Źródło: Philips PicoPix
Szklane czy delikatne rzeczy wysyłaj w sztywnych pudłach albo koszach, napełnionych materiałem łagodzącym wstrząsy i odpornym na ściskanie (na przykład piankowe chipsy). Wypełniającego materiału powinno być tyle, ażeby uniemożliwiał przesuwanie się obiektu.

Jeśli nadal fascynuje Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę a tutaj na pewno zdobędziesz wiele informacji na ten wątek.

Produkty delikatne koniecznie zabezpiecz dodatkową osłoną, elementy wrażliwe pakuj oddzielnie, obwijaj dodatkowo, dla przykładu folią bąbelkową. Do zawijania użyj jak najwięcej amortyzujących tworzyw. To spowoduje, że przewożony element ściśle będzie przylegał do ścianek pudełka a także nie będzie się przesuwał w czasie transportu. Na pudła z delikatnymi towarami naklejaj naklejki z nadrukiem „uwaga szkło”.

Jak prawidłowo dobrać rodzaj opakowania? Przede wszystkim dopasuj rodzaj zapakowania do formy, masy oraz rozmiarów ekspediowanych obiektów. To pozwoli kurierowi doręczyć przesyłki w gwarantowanych terminach.