Czym kierować się kupując żarówki LED do naszego mieszkania?

Jeżeli chcemy wymienić w domu zwykłe żarówki oraz zastąpić je żarówkami ledowym albo chcemy kupić żarówki ledowe do akurat zbudowanego domu, trzeba kierować się właściwymi parametrami.

Jest to niezwykle ważne i jedynie wtedy będzie można powiedzieć, że zakup był udany oraz przyniósł same zyski.

fotograf

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Foto

Autor: nrkbeta
Źródło: http://www.flickr.com
Żarówek LED nie wybierze się dobrze, jeśli będzie się kierować mocą, która podana jest na pudełku. Żeby znaleźć odpowiednik żarówki tradycyjnej powinniśmy kierować się zarówno deklaracjami producenta jak i zaleceniami UE. Moc żarówki w watach konkretnie znaczy ilość prądu, którą zużywa żarówka zatem jakiego rodzaju poniesiemy koszty. Moc światła podana w lumenach oznacza, ile światła będzie dawać dana żarówka. Do 200 lumenów posiadają słabe żarówki LED. Wykorzystuje się je w oprawach, które obejmują od 3 do 6 sztuk.

Przejdź do artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem i czytaj więcej instalacje fotowoltaiczne dolnośląskie na ten temat, który na pewno Cię zainteresował. Nie czekaj!

I jedynie wtedy może to być fundamentalne oświetlenie w mieszkalnym pomieszczeniu. Od dwustu do pięciuset lumenów posiadają żarówki średniej mocy. Jako pojedyncze są one niewystarczające do oświetlenia Wnętrza. Są one odpowiednie do opraw wielożarówkowych lub pojedynczo w wolnostojących lampach.

Powyżej 500 lumenów posiadają silne żarówki LED. Pojedynczo mogłyby oświetlić one znaczny pokój lub hol. Mocowanie żarówek LED jest związane z rozpoznaniem rodzaju gwintu. To od tego jest zależny typ diod. Jeżeli kupimy zbyt duży lub za wąski gwint, moglibyśmy zrezygnować wtedy z oświetlenia ledowego. Rozmiar żarówki LED tak jak sposób mocowania, musimy dopasować do oprawy. Jeśli w oprawie wcześniej była zamontowana żarówka, to można zmierzyć jej długość linijką. Nie wszystkie żarówki – zamienniki mają wymiary identyczne jak żarówki tradycyjne.

Trzeba zwrócić uwagę na trwałość żarówek ledowych, która jest deklarowana przez producenta. Podawana ona jest zazwyczaj w godzinach. Znaczy czas, po jakim wydajność żarówki ledowej zaczyna spadać. Im ta wartość jest wyższa, tym naturalnie lepiej.