Pecety projektowane w XXI stuleciu służą swym posiadaczom do pracy, nauki, a także zabawy

W ostatnich latach bardzo często korzystamy z notebooków i równocześnie doceniamy to, że z komputera możemy spokojnie korzystać w zasadzie wszędzie. I wydawać by się mogło, że stacjonarne PC-ty szybko zostaną wyniesione do lamusa, ale tak mało optymistyczny scenariusz ma póki co nikle szanse na urzeczywistnienie. Graficy korzystają praktycznie tylko ze stacjonarnych urządzeń.

elektronika

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Zresztą spis osób, które każdego dnia ich używają jest o wiele bardziej obszerny. Oczywiście moglibyśmy tu wymienić choćby kobiety, które pracują w bankach czy miłośników gier komputerowych. Karta grafiki, w jaką bywa wyposażony standardowy komputer jest o dużo lepsza niż ta montowana kilka lat temu. Jednakże dzisiejsze gry komputerowe mają dosyć spore wymagania jeżeli chodzi o sprzęt. Zresztą sami użytkownicy oczekują, że w czasie zdobywania warowni wroga gra się nie zawiesi. Z tego powodu wytrawni gracze lubią dmuchać na zimne i zawczasu kupują rewelacyjną kartę Geforce gtx 970. Właściciele tradycyjnych komputerów mogą błyskawicznie i do tego samodzielnie ją wymienić, identycznie zresztą jak i wiele innych podzespołów. A gdy komputer zostanie wyposażony w dobrą, uznaną przez użytkowników sieci kartę, na przykład gtx 960, to i gra stanie się prawdziwą przyjemnością. Dla zaciekawionych tematem: sprawne nas.

Posiadanie dwóch komputerów w żadnym razie nie należy do rzadkości. Gdy dwanaście czy trzynaście lat temu kupowaliśmy to urządzenie, to w sprzedaży dostępne były właściwie jedynie stacjonarne modele. Oczywiście wykorzystywano je zarówno do pisania prac inżynierskich, jak i do serwowania po internecie, grania, a także w biurach najróżniejszych instytucji. Powracając do wątku gier komputerowych należałoby przypomnieć, że niegdysiejsze gry nie były zbyt zaawansowane. Tymczasem dzisiaj rozwój techniki ciągle zmusza nas do modernizowania posiadanych komputerów. Poza tym kupujemy praktyczne laptopy albo tablety, a zarazem inwestujemy np. w nowsze karty gtx 950, by w dalszym ciągu używać stacjonarnego komputera. W taki oto sposób zostajemy właścicielami dwóch maszyn.

Team Group TP-1023

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Komputery bądź ogólniej komputeryzacja, to prawdziwe hobby niektórych pięćdziesięciolatków, a nawet młokosów. Tak starsi, jak i najmłodsi użytkownicy pecetów używają posiadanych komputerów w przeróżnych celach. I na pewno prawdą nie jest fakt, że jedynie uczniowie gimnazjum grają na potęgę, ponieważ spory odsetek graczy to faceci po czterdziestce. Zresztą, by zostać profesjonalnym graczem, trzeba ciągle w coś inwestować, a małoletnie osoby przecież do pracy nie chodzą. Tu więcej: .