W jaki sposób wymyślić właściwą domenę dla sklepu działającego w sieci?

Domena to nie tylko adres określonej strony. W pewnym sensie jest także jej wizytówką i o tej stronie może sporo powiedzieć. Wybór najlepszej domeny dla strony nie jest prostym przedsięwzięciem. Jest to jednak ogromnie ważne w sytuacji sklepów działających w Internecie.

Plakat

Autor: Duncan Hull
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie pod tym względem działa wielka konkurencja, zatem należy troszczyć się o to, by sklep był rozpoznawalny, a dostanie się do niego ułatwione. A to powoduje się chociażby wybierając właściwą domenę internetową. Dawniej nie przywiązywano do tego tak dużej wagi jak obecnie, jednak nawet obecnie stosunkowo nagminnie można się spotkać ze złym wyborem. Nierzadko na przykład domeny są rozbudowane tak jak w przypadku sklepu dodatkowo mają w sobie zbędne znaki, które bardzo utrudniają użytkownikom zapamiętanie adresu.

By internauta błyskawicznie zapamiętał

Wspomniana łatwość w zapamiętaniu adresu sklepu przez klienta ma ogromne znaczenie. Jeżeli bowiem nazwa zostanie w jego pamięci od razu, są duże szanse, że użytkownik ten do sklepu powróci w przyszłości. Między innymi z tego powodu lepsze są nazwy krótkie od dłuższych. Poza tym jednak krótka nazwa zestawiona z cyframi momentalnie

Wyszukiwarka

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com

traci swoją wartość, czego przykładem jest Opinie o interesujących sklepach odnajdziesz tu: klik. W miarę możliwości wskazane jest, by w adresach nie stosować cyfr ani innych dodatkowych znaków. Należy pamiętać, że domeny składające się z samych wyrazów w każdej sytuacji będą łatwiejsze do zapamiętania.

Przywoływanie skojarzeń z branżą

W wyborze właściwej domeny ważne jest także, by skojarzyła się ona odbiorcy z branżą w jakiej działa sklep. Przykładowo adres kojarzy się z literaturą fantasy, a jest to adres księgarni działającej w sieci. Generalnie w sieci można spotkać się z bardzo duża liczbą adresów, które całkowicie nie kojarzą się z branżą, w jakiej działają sklepy. Jest to duży błąd, gdyż przez to także adresy są o wiele trudniejsze do przyswojenia. Przykładowo sklep oferujący kasy fiskalne istniejący pod adresem jest raczej trudny do znalezienia.

Z drugiej strony jednak niektóre marki wytwarzające dany produkt zdobyły już taką dobrą opinię, że ich nazwa w adresie sklepu w sieci nie będzie myląca.

Przeczytaj ten tekst, to także stanowi świetne źródło (https://omegastore.pl/20_auxdio) prezentowanego problemu. Nie zwlekaj i kliknij a na pewno nie pożałujesz.

Ciekaw wiadomości o wspomnianych sklepach odnajdziesz na tej stronie: