Czym jest układ load balancer na czym polega ta nowoczesna technika?

Load balancer, to odmiennie równoważenie obciążenia, to znaczy adres IP w sieci, jaki rozgranicza ruch pomiędzy adresami indywidualnych usług. Tak więc mówiąc zwięźle, load balancer zezwala rozrzucić obciążenie między parę rozlicznych pecetów, dysków, połączeń sieciowych czy też innych zasobów. Równoważenie obciążenia zezwala na wyższą, maksymalną oraz solidną pracę na N-aplikacjach, jakie mieszczą się na bliźniaczych M-serwerach.

Serwerownia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Działa to na zwiększenie niezawodności, zatem load balancer to technika, jaka jest obecnie coraz częściej i coraz chętniej użytkowana na wielką skalę. Zastosowanie równoważenia obciążenia jest obecnie niezwykle znaczne, między innymi load balancer ma zastosowanie wówczas, gdy zapewniamy obsługę pojedynczej usługi przez dużo przeróżnych serwerów – poczytaj o load balancer.

Systemy obciążenia są również używane na dużych sieciach IRC, znanych stronach WEB, serwerach DNS, NNTP i wielu innych. Mało tego load balancer idealnie sprawdza się też w obsłudze baz danych. To ledwie parę zastosowań tego nowomodnego, przydatnego systemu, niemniej jest on używany jeszcze w wielu innych sferach.

Istnieje kilka alternatywnych procedur równoważenia obciążenia, takich jak round robin DNS czy delegowanie DNS. Ta pierwsza metoda polega na łączeniu wielu adresów internetowych z jedną, konkretną domeną internetową. Technika ta zapewnia ewentualność dostępu do wielu rozmaitych serwerów.

Druga metoda, inaczej delegowanie DNS, to znacznie bardziej sprawna technika równoważenia obciążenia, która polega na delegowaniu danej strony internetowej jako subdomeny, która jest obsługiwana poprzez te same serwisy, jakie zajmują się obsługiwaniem samej witryny internetowej. Zdołamy wyróżnić jeszcze kilka innych procedur równoważenia obciążenia, przykładowo Request Counting.

Czy teraz chcesz znaleźć coś fascynującego na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to poznaj dane dotyczące do firmy i przejrzyj ofertę (http://www.krakenchairs.com/11-fotele-gamingowe-dla-dzieci).

Posiadamy więc dziś banalny dostęp do różnych skutecznych rozwiązań technologicznych.