Od zwyczajnych drukarek do papieru do złożonych maszyn 3D

Wynalazki w dziedzinie technologii wciąż nas zachwycają. Fachowcy ciągle pracują nad nowymi środkami upraszczającymi życie. Inżynierzy bezustannie dopracowują istniejące już urządzenia, tak aby były jeszcze bardziej przystępne i wygodne. Przykładem takiego wynalazku może być drukarka.

drukarka 3d, druk 3d, model

Autor: Damir Kovacec
Źródło: http://www.flickr.com
Premierowe urządzenia były pokaźnych rozmiarów, głośno działały oraz stanowiły wyposażenie wyłącznie dużych firm. Dzisiaj drukarka to urządzenie które może zakupić każdy przeciętny obywatel. Aktualne urządzenia zajmują mało miejsca i posiadają wysoką jakość wydruku. () domowe drukarki przeobraziły się w drukarki wielofunkcyjne, dzięki czemu możemy nie tylko wydrukować grafikę, ale także dokonać kopii. Od momentu kiedy w sklepach zaczęły pojawiać się pierwsze modele drukarek upłynęło już sporo czasu. W dzisiejszych czasach mamy na sklepowych półkach drukarki 3D. Drukarka drukarki fiskalne bielsko-biała 3D do metalu to najnowocześniejszy wynalazek tego rodzaju. Premierowe drukarki 3D do metalu zaczęły pojawiać się parę lat temu i nie były wówczas powszechnie dostępne. Aktualnie, każdy zamożny człowiek może kupić domowej drukarki 3D do metalu- znajdziesz je tutaj. Pierwszą rzeczą wydrukowaną dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu była broń, z której można było strzelić kilka razy.

wydruk 3d, druk 3d
Technologia 3D to jedna z najbardziej rozwiniętych technologii. Jest stosowana na przykład w przemyśle automotive, lotniczym, czy elektronice. Warte zaznaczenia jest użycie metody 3D w medycynie do tworzenia np implantów medycznych. Drukowanie 3D odznacza się się wysoką dokładnością oddania kształtów, szybkością wytwarzania modeli 3D, a także odpornością termiczną. Drukowane części posiadają wysokie parametry wytrzymałościowe.

Aktualnie zaawansowane drukarki 3D robią furorę w gałęzi przemysłu, jednakże to jedynie kwestia czasu kiedy staną się ogólnodostępne. Inżynierzy będą pewnie zmierzać do dostosowania wymiarów oraz właściwości w celu dostosowania ich do oczekiwań domowych. To kwestia wyłącznie paru, albo kilkunastu lat, i drukarka 3D do metalu pojawi się w naszych domach.