Dlaczego warto pozycjonować stronę?

Już w momencie powstawania strony internetowej musimy zadać sobie ważne pytanie: w jaki sposób użytkownicy sieci mogą dowiedzieć się o jej istnieniu? Odpowiedzią na pytanie jest SEO. To w dzisiejszych czasach rewelacyjna, przynosząca oczekiwane wyniki nowoczesna forma promocji.

SEO

Autor: Paloma Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Świadomość użytkowników sieci zwiększa się coraz bardziej co powoduje, iż frazy, tematy zagadnień przy wyszukiwaniu są coraz bardziej precyzyjne. O ile wcześniej pozycjonowanie było w pewnym sensie koniecznością dla e-sklepów, współcześnie powinny zaznajomić się nim wszystkie osoby prowadzące strony www. Ostatecznie zrozumieliśmy, że przykładanie wagi wyłącznie do szaty graficznej, nie jest gwarancją sukcesu.

Pozycja strony w wynikach wyszukiwania wyraźnie wpływa na liczbę jej odsłon. Im lepsza, tym większa popularność strony. Dotarcie do grupy docelowej, to kolejny powód dla którego warto zdecydować się na tę usługę.
Pozycjonowanie stron obejmuje nie tylko ścisłe dopasowanie fraz kluczowych.

Czyżbyś miał ochotę dostać więcej informacji na ów ciekawy temat? Potrzebujesz detali? Więc kliknij, zobacz, sprawdź (https://tvk.pl/) – następne posty oczekują na Ciebie.

Istotnym działaniem jest także linkowanie, a zatem ulokowanie linka z adresem naszej domeny na innej stronie www. Właściwie linkowany blog zdobywa coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania co wpływa na ruch na stronie. To przekłada się na zyski i skutkuje pozyskaniem nowych odwiedzających. Rozróżniamy dwa główne typy linków: rel nofollow i dofollow. Co mówią te pojęcia?

Internet, kabel

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W przypadku linków dofollow: gdy strona (zobacz profesjonalne pozycjonowanie) A ma korzystniejszy ranking SEO niż strona B wówczas link dofollow z A do B daje wsparcie B w uzyskaniu lepszego statusu SEO w ogólnym indeksowaniu.

Linki nofollow to rodzaj linków również ważnych dla SEO bloga. Całościowa liczba linków jest brana pod uwagę w uzyskaniu wysokiej pozycji SEO bloga. Wszystkie linki nie powinny być dofollow, ponieważ wygląda to sztucznie i nieco podejrzanie dla przeglądarek www.

Musimy więc z umiarem stosować nofollow i dofollow. Wiedzmy jednak, iż najważniejsza jest treść bloga. Nawet najbardziej doskonałe narzędzia nam nie pomogą jeśli nie będziemy regularnie dodawać nowych wpisów.