Jak rozplanować dobrą i atrakcyjną stronę sklepu internetowego?

Planowanie i projektowanie stron internetowych nie jest łatwą czynnością. Przede wszystkim należy podążać za najnowszymi trendami w planowaniu, tak by tworzona strona była zawsze jak najbardziej praktyczna. Jednak najważniejszym warunkiem powinno być zawsze zadowolenie klienta.

Laptop

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc rzeczy znajdujące się na stronie powinny być jak najbardziej podporządkowane komfortowi odbiorcy. Podczas planowania stron można popełnić wiele rozmaitych błędów, a każdy błąd może spowodować zmniejszoną liczbę klientów. Istotnym czynnikiem, choć stosunkowo często bagatelizowanym, jest poziom czytelności stron. Badania udowodniły, że najbardziej czytelne są witryny, na których tekst w kolorze czarnym znajduje się na białym tle. Strony z rozwiązaniem odwrotnym można spotkać stosunkowo często, na przykład Użytkownikom takich stron szybciej męczy się wzrok podczas czytania.Trzeba unikać niepotrzebnych elementówJeszcze mniej więcej dziesięć lat temu strony internetowe wyglądały całkiem inaczej niż obecnie. W pierwszej kolejności panowała moda na dodawanie tam elementów które miały podwyższyć atrakcyjność witryny, które to elementy jednak w rezultacie obniżały czytelność strony. Były to różnego rodzaju animacje i pozostałe ruchome elementy, a także dźwięki odtwarzające się w witrynie po wejściu. Pewnym rozwiązaniem może być

Praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

wstawienie odtwarzacza na stronę, dzięki czemu użytkownik może odtworzyć muzykę wyłącznie wtedy, kiedy chce. Taki pomysł wykorzystano na stronie O wspomnianych sklepach można przeczytać tu: dodatkowe wiadomości.

Dobre rozwiązanie projektowe
Na chwilę obecną jest znaczna liczba stron sklepów, spełniających dobre warunki. Na przykład zazwyczaj apteki internetowe posiadają niezwykle wygodne i czytelne witryny; przykładem jest Na tego typu stronach klient może się poruszać z łatwością, dzięki czemu kupowanie jest sprawniejsze i przyjemniejsze. Korzystnym rozwiązaniem jest też użycie jednolitych kolorystycznie części na stronie, poza wspomnianym już białym tłem. Na stronie na przykład są to elementy w kolorze zielonym, lecz brak pozostałych kolorów nie zaburza tam czytelności całej strony.

Kliknij ten link i zobacz więcej (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-121-Premiera-GoPro-HERO-8-Black/127) dokładniejszych wiadomości dotyczących podnoszonego tu artykułu. Niewątpliwie jest on bardzo ekscytujący.

Cała kolorystyka strony nawiązuje natomiast do logo sklepu, co jest często stosowane. Dla zainteresowanych odsyłamy do wiarygodnej strony www: sklep