Jakim sposobem należycie zadbać o swój samochód, czyli kilka słów o pielęgnacji auta

Posiadaczy aut można podzielić na dwie grupy. Do pierwszej wchodzą pedanci, którzy są na myjni parę razy na tydzień. Drugą grupę stanowią osoby, które nie przykładająuwagi do czystości pojazdu. Najrozsądniej wypracować tak zwany złoty środek. Można, a nawet trzeba czyścić auto. Nie wpadajmy jednak w przesadę, bo – jak wiadomo – „lepsze” jest wrogiem „dobrego”.

biały samochód

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wyczyścić auto, by go nie zarysować? W pierwszym rzędzie odpadną myjnie automatyczna, ponieważ są mało skuteczne. Nie dość, że nie są w stanie domyć najbrudniejszych elementów samochodu, to dodatkowo jest spore prawdopodobieństwo, że odrobinki piasku porysują lakier. Interesującą możliwością może być w takim wypadku myjnia MYJ-CAR – (myjnia ręczna bydgoszcz) ręczna. Nie zapominajmy jednak o tym, iż i w tym wypadku należy przemyśleć plusy i minusy. Myjnia ręczna, szczególnie, kiedy posiadamy starsze auto, może negatywnie wpływać na stan lakieru. W najbardziej ekstremalnym wypadku rezultatem może być odpryskiwanie lakieru. Z powyższych powodów dużo osób decyduje się samodzielne mycie czterech kółek. Za pomocą dobrych detergentów nasze pojazdy będą wprost lśniące. Będziemy mieć również pewność, że nasze auta są w najlepszych rękach i nie spotka nas jakakolwiek nieoczekiwana niespodzianka – porównaj .

Dobre kosmetyki samochodowe to klucz do sukcesu. Podobnie sprawy się mają w przypadku ściereczek oraz innych szmatek. Nie każdy wie, iż najlepiej do czyszczenia samochodu używać ściereczek z mikrofibry. Dlaczego nie należy używać gąbek? Bo gromadzi się na niej piasek, jaki może porysować lakier. Na naszej liście zakupów muszą się znaleźć specyfiki do czyszczenia aluminium. Są one szczególnie ważne, w przypadku gdy posiadamy alufelgi. Środki do czyszczenia aluminium sprawią, że felgi będą lśniły. Pamiętajmy o tym, że kosmetyki samochodowe musimy dobierać z rozmysłem. Na pewno przydadzą się nam szampony, środki nabłyszczające, woski a także powłoki zabezpieczające do lakieru. Ponadto trzeba zaopatrzyć się w porządne kosmetyki samochodowe do wnętrza samochodu. Mowa tu o czyszczeniu kokpitu i innych elementów. Samo odkurzanie może być niewystarczające. Jak często trzeba myć samochód? Częstotliwość może różnić się w zależności od konkretnych pór roku. Na jesieni a także zimą trzeba czyścić pojazdy o wiele częściej.

myjnia

Źródło: http://www.morguefile.com/
Plucha, deszcz oraz śnieg niekorzystnie wpływają na nasze auta. Wiosną albo latem sprawa jest o wiele łatwiejsza. Mała ilość opadów atmosferycznych , piękna pogoda a także świetne warunki wpływają na to, iż pojazdy pozostają czyste dłużej. Dzięki temu samochody możemy czyścić średnio raz na 2 tygodnie. Szczególnie, kiedy mamy pojazd w białym lub innym jasnym kolorze. Jeżeli nie będziemy dbać należycie o jego czystość, to w każdej chwili możemy się spodziewać dowcipu żartownisiów, którzy na zakurzonej masce napiszą: „Eksperyment NASA. Nie myć!”