Czemu tak ważne w życiu są porady? Co one nam gwarantują? Czemu dobrze zawsze ich słuchać?

W naszym życiu różnie bywa, raz jest źle, raz bardziej korzystnie, a już z pewnością także są te dni, że nic się strasznego ani przyjemnego nie dzieje, po prostu sobie funkcjonujemy, wykonujemy swoje zdania, mamy swoje rytuały i codzienne przyzwyczajenia.

Jak różnie jest w naszym życiu, to zawsze warto wiedzieć bardzo dużo, ponieważ dzięki temu prościej się żyje i również można podejść z dystansem do różnych spraw.
To rzeczywiście pomaga wielu osobom, bo zamiast się z czymś męczyć, zadręczać, lepiej od razu sięgnąć po właściwą pomoc. Największe znaczenie tu mają porady, dzięki jakim osoby doświadczone dzielą się z nami swoją wiedzą, jaką zdobywali przez różne etapy życia. To naprawdę istotne, bo po co myśleć nad tym samym, kiedy ktoś już przed nami zyskał odpowiedź na konkretną kwestię?
Cloud computing

Autor: Bernard Goldbach
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd też tak ważne jest, by słuchać rodziców a także starszego rodzeństwa, gdyż mają oni dłuższy staż, co oznacza większe doświadczenie, przeszli etapy, do jakich dopiero my się przymierzamy. Jednocześnie warto podejść do takiej wiedzy krytycznym okiem, ponieważ świat ulega zmianie i niektóre, nawet najbardziej pewne rady mogą się dezuaktualizować. Identycznie korzystnie słuchać doświadczonych osób z branży, w jakiej się obracamy, bo jesteśmy w stanie szybciej awansować, a z pewnością zyskać dodatkową, konieczną wiedzę potrzebną w rozwoju.

To jest nie do przecenienia, gdyż faktycznie dzięki takim poradom jesteśmy w stanie się posunąć do przodu błyskawiczniej, niż korzystając z pozostałych sposobów, na przykład czytając publikacje branżowe czy jeżdżąc na konferencje. Porady zaufanej osoby z firmy to najbardziej optymalny sposób, by szybko dowiedzieć się tego, co pomoże nam na dalszej ścieżce kariery.