O jakich zagadnieniach pomyśleć trzeba podczas konfigurowania firmowej sieci z serwerem na oprogramowanie.

Przy jakiejś większej firmie, która korzysta z różnego rodzaju oprogramowania do obsługi firmy trudno się obejść bez wydajnych serwerów. Maszyny te mogą kosztować znacznie więcej, niż tradycyjne laptopy czy komputery, ale też dużo więcej będzie się od nich oczekiwać.

gra komputerowa

Autor: Cauthon
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często takie serwery instaluje się w dedykowanych szafach, niekiedy nawet z osobnym chłodzeniem. Ponieważ tego typu maszyną trzeba będzie bez przerwy zarządzać, to należy pomyśleć o tym, żeby podpiąć do niego monitor, na przykład świetnie się sprawdza seria syncmaster firmy Samsung. W związku z tym że na serwerach przechowywane są bardzo ważne dane, to bardzo duże znaczenie ma kwestia archiwizowania danych. Do tego można na przykład wykorzystać oprogramowanie symantec backup exec, najnowszy syncmaster które pozwala na obsługę backupów w środowisku Windows.
urządzenia mobilne

Autor: Wawel Service

Interesującym i bardzo popularnym wyjściem, jakie się pojawia w sieciach firmowych, są pamięci synology nas dysk. Będą to niezależnie działające dyski twarde, włożone do obudowy i dające możliwość przyłączenia do sieciowej infrastruktury. Przez takie możliwości konfiguracyjne można sterować uprawnieniami do poszczególnych informacji na takich dyskach, a mogą z nich korzystać wszyscy pracownicy z uprawnieniami. Dyski NAS przede wszystkim będą służyć do przechowywania firmowych danych, do jakich dostęp powinny mieć różne osoby.

Jedną z bardziej znanych firm które oferują takie dyski jest synology, jej urządzenia cechują się doskonałą jakością i dość atrakcyjnymi cenami.