Jaką lampę UV do utwardzania lakierów warto wybrać?

Jeśli planujesz zacząć robić manicure hybrydowy w domu albo uważasz, że już pora na zamianę swojego sprzętu na nowszy, to z pewnością będziesz stać przed wyBorem dobrej lampy utwardzającej hybrydę.
Nim jednak podejmiesz decyzję, dobrze się namyśl.

instalacje teletechniczne

komputer - odbicie

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się bowiem, że jest to bardzo istotne oraz nie wystarczyłoby, żeby lampa po prostu utwardzała lakier. Przeczytaj poniższy tekst, gdyż z niego dowiesz się, na co należy zwracać uwagę podczas kupowania lampy. Lampa UV, kiedyś najczęściej kupowana, to niezwykle prosta, najmniej kosztowna oraz w najwyższym stopniu podstawowa lampa. Utwardza ona żele i lakiery hybrydowe. Posiadają przeróżne moce naświetlenia: 9W, 21W oraz 36W. Lampy 9W lepiej jest nie kupować, ponieważ jej moc jest za słaba. Lakiery mogą utwardzać się w zbyt niewielkim stopniu, a zatem zaczynają się marszczyć i schodzić z paznokci. Jeżeli już decydujesz się na lampę ultrafioletową, to wybierz moc 36W, gdyż prawidłowo utwardzają one lakiery hybrydowe w czasie zaledwie 2 minut. Niektóre mniej widoczne lub w większym stopniu napigmentowane kolory, dla przykładu biały albo czarny, najczęściej potrzebują podwójnego czasu utwardzenia.
Nie warto zatem kupować takiego rodzaju lamp za więcej niż 40 zł, ponieważ niczym się nie odróżniają one od tych najbardziej tanich. Trzeba mieć świadomość tego, że najważniejsza jest moc lampy. Wybierając lampę ultrafioletową należy także pamiętać o cyklicznej wymianie żarówek. To, że lampa świeci, to wbrew pozorom nie znaczy, że żarówki są dobre. Jeżeli na którejś z nich pojawi się czarny nalot, będzie to oznaczać, że pora już wymienić żarówki. Stosowanie lampy ze zużytymi żarówkami może mieć niezwykle poważne konsekwencje.

Do utwardzania lakieru może być także użyta lampa LED. To kolejny typ lampy, który cieszy się bardzo znaczną popularnością. W przeszłości były one bardzo kosztowne, jednak aktualnie na rynku są do kupienia już za kilkadziesiąt złotych.