Czym jest szkło hartowane na telefon i jak się je na monitor nakleja?

Telefon komórkowy to wspaniałe narzędzie, które już pewien czas wstecz rozpoczęło wypierać z forum swego protoplastę – telefon stacjonarny. Tego typu „komórka” jest dużo mniejsza i, nade wszystkim, ruchoma.

Można ją zatem włożyć do kurtki i prowadzić konsultacje nawet poruszając się samochodem czy płynąc promem.
Od paru lat funkcjonuje już nowocześniejsza wersja komórek, zatem tak zwane smartfony. Różnią się one od standardowych telefonów komórkowych tym, że mają obszerny monitor, za pomocą którego administruje się to urządzenie. Takowy, używając fachowego określenia, „dotyk” daje bardzo duże możliwości, lecz to, co jest ich niepodważalną zaletą, jest też jednocześnie jego dużą wadą. Takowy duży ekran można by niechcący łatwo porysować albo nawet zbić. Żeby umniejszyć takie ryzyko, stosuje się specjalne szkło hartowane na telefon, zatem niezwykle cieniutką, lecz równocześnie bardzo twardą szybkę, którą nakleja się na ekran telefonu. Przyznać należy, że nie przynosi ona 100% pewności bezpieczeństwa, lecz w dużym stopniu go jednak ochrania. Należałoby także dopowiedzieć, iż takowe szkiełko nie jest kosztowne oraz każdy może sobie na nie zezwolić.
żarówki

Autor: Yarvik
Źródło: Yarvik
SSD o pojemności 1,6TB

Autor: silentworks.pl
Źródło: silentworks.pl
W pudełku z takim szkłem jest zamieszczona instrukcja jego montowania, wszakże jest on niezwykle intuicyjny. Po prostu należałoby wyczyścić monitor załączoną mokrą szmatką oraz wytrzeć ekran za pomocą następnej zawartej w pudle ściereczki.

Należałoby dopowiedzieć, że protoplastą takiego rozwiązania jak szkło hartowane na telefon jest znana wielu ludziom folia na monitor.

Jeśli zainteresowała Cię omawiana problematyka, śmiało sprawdź ten link – to opracowanie (https://www.kolnet.eu/internet-czechowice-dziedzice) na pewno też okaże się warte Twojej uwagi!

To w ogóle prawie to samo, jednak, jak pamiętamy, „prawie” robi ogromną rozbieżność. Omawiany towar jest prawdziwym hartowanym szkiełkiem, wszakże o niezwykle małej grubości.