Nowoczesne Rejestratory do dyscyplin ekstremalnych

Ostatnio bardzo często można natknąć się w Internecie na filmy, przedstawiające na przykład powietrzne ewolucje snowboardzisty czy ekstremalny zjazd na rowerze. Typową cechą tych filmów jest jednak ich punkt widzenia – na filmach tego takich widzi się otoczenie niejako oczami zawodnika. Taki rezultat otrzymuje się wyłącznie za pomocą właściwego sprzętu, który przymocowuje się do ubrania lub części ciała sportowca.

W dawniejszych czasach byłoby to niewykonalne, jednak na dzień dzisiejszy stało się wykonalne ze względu na postępującą miniaturyzację różnego typu akcesoriów. Dotyczy to także urządzeń służących do nagrywania filmów. Dzięki takim innowacyjnym pomysłom można uzyskać nie tylko oryginalny materiał ze swoich dokonań. Tą metodą tworzy się też nowoczesne transmisje wydarzeń sportowych, które ogląda się znacznie lepiej niż gdyby oglądało się je jedynie z jednego miejsca.

Dualpix HD720p Emotion Webcam

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Typ kamery uzależniony będzie przede wszystkim od wybranej dyscypliny sportu. Ogólnie jednak nierzadko przeszkodą są możliwości finansowe. W obecnych czasach wybór sprzętu tego typu jest tak duży, że prawie każdy będzie w stanie znaleźć coś na swoją kieszeń. Kamery na kask są różnorodne, zależnie od rodzaju dyscypliny. Znacznie więcej zobaczysz na tej stronie: . Wiele zależy bowiem od prędkości, a przede wszystkim od siły wstrząsów, jakim poddawane jest urządzenie. Kolejnym ważnym wyznacznikiem jest wodoodporność urządzenia. W przypadku filmów wykonywanych pod wodą jest to cecha konieczne. Niekiedy jednak zdarza się, że kamera odznacza się wodoszczelnością na głębokości do jednego metra, co również bywa bardzo pomocne.

Kamery sportowe produkowane są przez rozmaite firmy. Bywają wśród nich między innymi tak rozpoznawalni producenci jak firma Sony. Powstały jednak także firmy specjalizujące się wyłącznie w wytwarzaniu kamer sportowych. Należy do nich między innymi firma Drift, która z czasem stała się prawdziwym potentatem w tej branży. Produkowane przez nią kamery z serii Drift HD wyróżniają się sporą trwałością, a co najważniejsze umożliwiają wykonywanie filmów w jakości HD. Nadają się również do różnych dyscyplin sportu.

Porównaj również bezzałogowca GoPro Karma, tutaj: camonboard.pl/dron-gopro-karma.