Jakiego rodzaju możliwości będzie obecnie dawać rzeczywistość wirtualna, zalety kamer które mogą nagrywać w technologii 360.

Rzeczywistość wirtualna pojawiła się już w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy już bowiem w sprzedaży pojawiły się okulary, jakie przenieść miały graczy wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim możliwe było zaobserwowanie wszystkich wydarzeń w taki sposób, jakby widziało się wszystko naprawdę.

Takie były

gra na xboxie

Autor: Crosa
Źródło: http://www.flickr.com

teoretyczne założenia, jednak rzeczywistość zweryfikowała dość brutalnie te plany. Technologia nie pozwalała jeszcze na to, żeby wszystko działało tak jak chcieli tego twórcy, urządzenie zbyt poręczne bowiem nie było i sprawiało dużo problemów ze zdrowiem graczy. Jednak technologia virtual reality porzucona bynajmniej nie została. W roku 2012 na rynku się ukazały współczesne gogle wirtualnej rzeczywistości, o dużo większych możliwościach niż pierwszy model. Lecz aktualnie technologiczne możliwości są nieporównywalnie inne, dzięki czemu współczesne Google wyglądają znacznie lepiej niż pierwsze ich odmiany. Przede wszystkim proponują dużo lepszą jakość obrazu, który będzie wyświetlany, ale także wygodę użytkowania. Zyskują one coraz większą popularność, po pierwsze będą z nich korzystać gracze, ale zaczynają zdobywać również kolejne obszary.

kamera

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z naprawdę niesamowitych rzeczy, jakie można robić w takich goglach, są filmy.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://sklep.doko.pl/pl/p/Zestaw-domofonowy-1-rodzinny-OR-DOM-JA-928W-ORNO/32007) do poczytania. Znajdziesz tu dużo przydatnych wskazówek, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Ale nie takie, jakie znają wszyscy, to znaczy wyświetlane na płaskim ekranie, lecz w nowoczesnej technologii 360.

Tego typu filmy nagrywane są za pomocą systemu kilku lub nawet kilkunastu kamer, dzięki czemu otrzymuje się możliwość obejrzenia obrazu z praktycznie każdej strony. Filmy nagrywane w technologii 360 można też oglądać na komputerach i smartfonach, ale największe wrażenie robią w goglach. Wystarczy przekręcić w nich głowę w obie strony, aby zmienić kąt patrzenia na daną scenę. W sklepach pojawiają się już kamery 360, dzięki którym kręcić można samodzielnie tego typu filmy. Te proste z nich dysponują kilkoma niezależnymi kamerami, ale bardziej zaawansowane modele mogą ich mieć nawet kilkanaście. Dzięki temu kręcić można nawet w amatorskiej formie filmy, które na każdym mogą zrobić duże wrażenie.