Wymieniasz odkurzacz? Odkurzacz wodny jest szczególnie warty uwagi

Jeżeli twój odkurzacz odmawia posłuszeństwa oraz rozważasz zakup nowego urządzenia, powinieneś wziąć pod uwagę odkurzacze wodne. Działają na takiej zasadzie, co odkurzacz bezworkowy, a mają przy tym niejedną zaletę, której nie można im odmówić.

odkurzacz

Autor: decor8 holly
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim jest to znakomite urządzenie dla ludzi z alergiami, których liczba każdego roku rośnie. Roztocze uczulają naprawdę często, odkurzacz wodny zaś umożliwia je w prosty sposób wyeliminować, ponieważ dzięki zbiornikowi na wodę nie pozwala na ich zagnieżdżenie. Pojemnik na wodę jest także bardziej higieniczny, gdyż wystarczy jedynie ją wylać po skończeniu odkurzania, a nie trudzić się z workiem, z którego wielokrotnie wydostaje się kurz. Poza tym do pojemnika z wodą można nalać ulubionych olejków zapachowych, które w czasie sprzątania zaczną unosić się po całym domu. Jeśli zdecydujesz się na model z nawilżaczem powietrza, powietrze będzie tylko pachnieć, ale także być świeże i oczyszczone, co jest wyjątkowo istotne dla ludzi zmagających się z we wspomnianymi alergiami lub chorobami układu oddechowego. Odkurzacz z filtrem wodnym nigdy się nie zapcha i można wykorzystać go również do wielu innych zadań, np. do zebrania wody, jaka przypadkowo nam się rozlała. Dobrze jest od razu zainwestować w odkurzacz piorący, dzięki którym można wyprać wszystkie dywany i zmyć podłogę. Sprawdzą się we wszystkich domach, w których są małe dzieci, a plamy na dywanach to codzienność – zobacz tutaj. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż odkurzacze wodne są trochę cięższe, aniżeli typowe sprzęty, dlatego w domach ze schodami można mieć trudność z wniesieniem ich na górę. Lepiej jest nalać wody dopiero na piętrze. To zdecydowanie obniży jego wagę toteż problem będzie rozwiązany.

odkurzacz 2

Autor: Robert Scarth
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na kupienie odkurzacza wodnego, sprawdź kilka modeli i wybierz urządzenie, które odpowiada twoim wymogom – kliknij tutaj. Jeśli liczysz na tańsze zakupy, kup odkurzacz przez Internet, gdyż zakupy w sklepach internetowych są przeważnie znacznie mniej kosztowne. Urządzenie tak samo jak w tradycyjnych sklepach dostaje gwarancję, dlatego nie musisz się martwić, iż usterki będziesz zmuszony naprawiać na własny koszt. W razie jakiejkolwiek awarii masz pewność profesjonalnego serwisu, lecz wybierając sprawdzony sprzęt nie powinieneś spotkać się z nieprzyjemnymi niespodziankami.